Doskonały Menedżer

„Nie masz strony to nie istniejesz” - to powiedzenie najlepiej obrazuje obecne podejście do kwestii posiadania strony internetowej. Czy jest słuszne? Czy każdy biznes powinien mieć stronę internetową? Strona internetowa to inwestycja Podstawowym celem strony internetowej jest pomoc w realizacji celów firmy wpisanych jej misję i plany strategiczne, czy też istniejących w głowie właściciela.

Każdy, kto kiedykolwiek brał udział w jakimkolwiek szkoleniu z zarządzania czasem lub nawet czytał dowolny artykuł o produktywności, wie, że aby być wydajnym, dobrze jest spisywać zadania. Pytanie polega jednak na tym jak je spisać, aby rzeczywiście je wykonać. Jak robić listy, które nam pomogą a nie wylądują w koszu nie ruszone.

Rozwój technologii internetowych oraz ich spadające ceny przynoszą nam dostęp do coraz lepszych i coraz tańszych informacji.Może kiedyś dojdzie do tego, że będziemy mogli zweryfikować słowa polityków przy pomocy kilku kliknięć w klawiaturę. Już teraz możemy zobaczyć bardzo wiele, bo międzynarodowe organizacje dają bezpłatny dostęp do wielu danych każdemu i za darmo.

Rachunek przepływów pieniężnych jest obok bilansu i rachunku zysków i strat, trzecim głównym elementem sprawozdania finansowego przedsiębiorstwa.Jego zadaniem jest ukazanie przepływów środków pieniężnych, jakie miały miejsce w przedsiębiorstwie w danym okresie. W uproszczeniu, możemy powiedzieć że:

Jeśli ktoś nie widział jeszcze jak Polska reklamowała się na Expo w Shangaju to warto obejrzeć. Tym razem postawiliśmy na pochwalenie się osiągnięciami oraz na pokazanie siły Polskiej gospodarki. A wszystko w dynamicznym, animowanym filmie.Ja osobiście byłem na wystawie Expo w Saragossie w 2008 roku. Polska pokazała wtedy piękno widoków, przyrody oraz różnorodność kulturową w wesołej alegorii o chłopaku goniącym za dziewczyną.Aż mi się łezka zakręciła bo film dostał wtedy owację na stojąco. Gdy oglądam ten film też rozpiera mnie duma :)Wg. mnie bomba.

Tych z was, którzy aktywnie grają na giełdzie może zainteresować nowo powstały serwis biznesradar.pl. Jest to serwis mający uprościć inwestorowi śledzenie notowań spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych.Oczywiście wiele jest już ciekawych serwisów dostarczających takich samych informacji (bankier.pl, money.pl czy każdy większy portal), jednak jest kilka rzeczy, które szczególnie podobają mi się w biznes radarze i mocno go wyróżniają

Rozpoczynając poniedziałkowe podstawy ekonomii, czyli cykl artykułów wprowadzających do zagadnień nauk ekonomicznych, zastanowimy się nad tym, czym jest ekonomia.Najprościej ujmując, ekonomia jest nauką o procesach gospodarczych1. Jak każda nauka poznawcza, ekonomia bada swój przedmiot badania, próbując zauważyć zachodzące w nim zależności i prawidłowości, a następnie opisać je i przedstawić jako prawa ekonomii.Mówiąc wprost, ekonomia próbuje odpowiedzieć na pytania takie jak:

Networking jest tak popularnym słowem, że jest już niemal oklepanym. Każdy wie, że warto, że powinno się go uprawiać, bo może przynosić wymierne korzyści. Dzięki znajomości innych ludzi, zajmujących się tym i owym, możemy w razie potrzeby łatwiej coś załatwić, szybciej się czegoś dowiedzieć lub też rozwiązać jakiś inny problem, którego rozwiązanie bez znajomości, nie byłoby tak proste.

Warren Buffet powiedział, że człowiek aby odnieść sukces, musi zrobić tylko kilka rzeczy naprawdę dobrze, pod warunkiem, że nie zrobi zbyt wielu rzeczy źle.Czytając jego biografię szybko orientujemy się, że on sam w zasadzie osiągnął swój sukces dzięki temu, że był dobry w dwóch dziedzinach: zarabianiu i kontaktach międzyludzkich.Jednak żeby być dobrym w tym, co się robi, potrzeba czasu i wysiłku. Nikt nie zostaje ekspertem: informatykiem, muzykiem, lekarzem czy managerem albo kimkolwiek innym w kilka dni. Potrzeba na to lat pracy, nauki i doświadczeń.

Analiza Du Ponta umożliwia przeprowadzenie badania zyskowności przedsiębiorstwa przy pomocy powszechnie dostępnych danych, pochodzących z rachunku zysków i strat oraz z bilansu. Dzięki tej analizie, przy wykorzystaniu prostych technik, można znacznie dogłębniej zrozumieć strukturę dochodowości przedsiębiorstwa, niż przy wykorzystaniu jedynie standardowej analizy wskaźnikowej. Analiza Du Ponta pokazuje bowiem jakie elementy i w jaki sposób wpływają na osiągany przez przedsiębiorstwo zwrot z jego kapitałów, czyli ze środków w nie zainwestowanych.